Bezdrátový HEX-NET pro VCDS

 

 

HEX-NET je bedrátový interface pro program VCDS a VCDS Mobile. Slouží jako komunikační rozhranní pro autodiagnostiku vozidel koncernu VW. Obsahuje jak starou sběrnice K1/K2, tak novější CAN-BUS a nejnovější UDS. Značku Volkswagen tak pokrývá od roku 1995 do současných modelů včetně modelů 2017 a následujících. HEX-NET fungje ve dvou režimech Přístupový bod a Infrastruktura.

Režim přístupový bod

V režimu přístupový bod HEX-NET po připojení do vozidla vytvoří bezdrátovou síť WiFi, do které se může pripojit jakékoliv mobilní zařízení (notebook, chytrý telefon, tablet). V případě použití programu VCDS nainstalovaného v notebooku stačí tento notebook jednoduše připojit do vytvořené bezdrátové sítě. Tak lze provádět kompletní off-line diagnostiku (bez připojení k internetu) se všemi diagnostickými funkcemi. V případě mobilního zařízení stačí toto taktéž připojit do sítě kterou HEX-NET vytvořil a spustit internetový prohlížeč. HEX-NET se bude chovat jako internetová stránka kterou lze mobilním zařízením prohlížet jako klasické stránky a tak jde provádět diagnostiku vozidla. Díky tomu HEX-NET není závislý na operačním systému mobilního zařízení. Tuto vlastnost HEX-NETu nazýváme VCDS Mobile. V případě režimu přístupový bod budou ve VCDS Mobile dostupné funkce autosken, čtení a mazání pamětí závad, měřené hodnoty a Logování.

Režim infastruktura

V režimu infrastruktura se HEX-NET připojí do stávající sítě WiFi připojené k internetu, například na Vaší dílně. Protřednictvím této síť pak lze k HEX-NETu přistupovat s notebookem nebo jakýmkoliv mobilním zařízením podobně jako v režimu přístupový bod. Výhodou tohoto režimu je, že VCDS Mobile může přes internet přistupovat ke službě VCDS Cloud a jsou pak dostupné všechny funkce. Program VCDS v notebooku pak využívá tohoto režimu pro přístup k on-line službám.

HEX-NET lze zakoupit v sadě VCDS PROFI