Bezdrátový HEX-NET pro VCDS

 

 

HEX-NET je bedrátový interface pro program VCDS a VCDS Mobile. Slouží jako komunikační rozhranní pro autodiagnostiku vozidel koncernu VW. Obsahuje jak starou sběrnice K1/K2, tak novější CAN-BUS a nejnovější UDS. Značku Volkswagen tak pokrývá od roku 1995 do současných modelů včetně modelů 2017 a následujících. HEX-NET fungje ve dvou režimech Přístupový bod a Infrastruktura.

Režim přístupový bod

V režimu přístupový bod HEX-NET po připojení do vozidla vytvoří bezdrátovou síť WiFi, do které se může pripojit jakékoliv mobilní zařízení (notebook, chytrý telefon, tablet). V případě použití programu VCDS nainstalovaného v notebooku stačí tento notebook jednoduše připojit do vytvořené bezdrátové sítě. Tak lze provádět kompletní off-line diagnostiku (bez připojení k internetu) se všemi diagnostickými funkcemi. V případě mobilního zařízení stačí toto taktéž připojit do sítě kterou HEX-NET vytvořil a spustit internetový prohlížeč. HEX-NET se bude chovat jako internetová stránka kterou lze mobilním zařízením prohlížet jako klasické stránky a tak jde provádět diagnostiku vozidla. Díky tomu HEX-NET není závislý na operačním systému mobilního zařízení. Tuto vlastnost HEX-NETu nazýváme VCDS Mobile. V případě režimu přístupový bod budou ve VCDS Mobile dostupné funkce autosken, čtení a mazání pamětí závad, měřené hodnoty a Logování.

Režim infastruktura

V režimu infrastruktura se HEX-NET připojí do stávající sítě WiFi připojené k internetu, například na Vaší dílně. Protřednictvím této síť pak lze k HEX-NETu přistupovat s notebookem nebo jakýmkoliv mobilním zařízením podobně jako v režimu přístupový bod. Výhodou tohoto režimu je, že VCDS Mobile může přes internet přistupovat ke službě VCDS Cloud a jsou pak dostupné všechny funkce. Program VCDS v notebooku pak využívá tohoto režimu pro přístup k on-line službám.

HEX-NET lze zakoupit v sadě VCDS PROFI

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení