VCDS 607 - 18.2.

28.3.2018 vychází nová verze programu VCDS® 18.2.1.


 • nově: Rozšířené informace pro chybové kódy řídících jednotek ASAM/UDS
  · nově: Mapy pro řídící jednotky OBD-2 PID (přes adresu 33)
  · nově: Grafické zobrazení a logování zároveň (pouze s HEX-V2/HEX-NET)
  · nově: Podpora nových adres řídících jednotek
  · nově: Nové nastavení protokolu pro HEX-V2/HEX-NET k řízení Interbyte-Timing pod KWP-2000
  · vylepšeno: Detekce modelu/podvozku
  · vylepšeno: Zrušení pokusů o spojení bez napětí (pouze s HEX-V2/HEX-NET)
  · vylepšeno: Rozšířené informace k registraci hardware (pouze s HEX-V2/HEX-NET)
  · vylepšeno: VCIConfig
  · vylepšeno: Adresování Měřených hodnot
  · vylepšeno: Tlačítka pro LCode a VC-Scope
  · vylepšeno: Dialog Logování
  · vylepšeno: Workshop-Code (WSC) pro ASAM/UDS
  · vylepšeno: Komunikace se SIMOS v KWP-2000/K-Line
  · vylepšeno: Omezení VIN
  · vylepšeno: Rozpoznání subsystému/podřízeného systému pro ASAM/UDS
  · vylepšeno: Možnost zadat „Q“ v dlouhém přizpůsobení
  · vylepšeno: Zrušeno velikostní omezení DEBUG
  · vylepšeno: Upozornení na kompatibilitu pro hardware starší generace
  · vylepšeno: Mnoho dalších korekcí a vylepšení
  · Definiční soubory pro měřené hodnoty UDS/ODX/ASAM

Tato aktualizace je ZDARMA pro všechny uživatele, kteří mají zakoupenu poslední placenou aktualizaci.

5.9.2017 vychází nová verze programu VAG-COM® 17.8.0.

- Byly přidány definiční soubory UDS pro nejnovější vozidla skupiny Volkwagen a mnoho nových řídících jednotek.
- Přidána funkce Historie baterie, která napomáhá určit kondici vozidlového akumulátoru a dále je velkým pomocníkem při odstraňování problémů s nabíjecím systémem vozu.
- Podpora LT3/Crafter pro rozhranní HEX-V2™ a HEX-NET™.
- Nová vozidla a jednotky ve VIS 6.5.

 

18.4.2017 vychází nová verze programu VAG-COM® 17.1.3.


- Byly přidány definiční soubory UDS pro nejnovější vozidla skupiny Volkwagen a mnoho nových řídících jednotek.
- Automatický reset servisních intervalů nyní i pro řídící jednotky UDS
- Vychází aktualizace programu VIS kde přibylo mnoho nových diagnostických postupů a byl odstraněn problém při stratu programu.

Tato aktualizace je ZDARMA pro všechny uživatele, kteří mají zakoupenu aktualizaci pro rok 2015

18.11.2016
Vychází nová verze VAG-COM
® 16.8.3

pro řídící jednotky vozidel modelového roku 2016. Byla zavedena podpora nejnovějších řídících jednotek vozidel 2016 a dále byly rozšířeny definiční soubory protokolu UDS pro podporu diagnostiky nových modelů koncernu VW.

10.10.2015
Vychází nová verze VAG-COM
® 15.7.1

pro řídící jednotky vozidel modelového roku 2015. Byla zavedena podpora nejnovějších řídících jednotek vozidel 2015 a dále byly rozšířeny definiční soubory protokolu UDS pro podporu diagnostiky nových modelů koncernu VW. Rozsáhlým vývojem prošel také Online systém programu VAG-COM®, kde byly přidány funkce dokumentace řídících jednotek. Uživatel tak nyní může zobrazovat dokumentaci kromě Kódování také pro Měřené hodnoty, Přizpůsobení, Login a Bezpečnostní přístup. Stranou nezůstal ani VIS, kde je nyní možné vyhledávat podle objednacího čísla řídící jednotky a zobrazovat její dokumentaci.

1.4.2015
Vychází nová verze VAG-COM
® 14.10.0.

Uživatelé diagnostického systému pro koncern VW a OBD mohou od 1.4.2015 využívat všech novinek, které tato novelizace přináší. Přes rok vývoje se podepsalo na opravdu pestré nabídce užitečných funkcí zejména v online systému a VISu. Uživatel tak nyní může zobrazovat online dokumentaci řídících jednotek. Kromě Kódování které již prošlo rozsáhlým testem zákazníků a je nasazeno do ostrého provozu jsou nyní dostupné také Měřené hodnoty, Přizpůsobení, Login a Bezpečnostní přístup. Stranou nezůstal ani VIS, kde je nyní možné vyhledávat podle objednacího čísla řídící jednotky a zobrazovat její dokumentaci. Samozřejmostí jsou také rozsáhlé novinky v samotném programu VAG-COM®, kde již tradičně přibyly definiční soubory pro diagnostiku protokolu UDS pro modelové roky 2015, obnovou prošla také celá datová sada k programu a přibyla zatím méně viditelná příprava na bezdrátový interfejs, který by měl na trh vstoupit tento rok.Více se dozvíte na VAG-COM 14 novinky.

 

5.9.2014
Vychází nová verze VAG-COM
® 12.12.3.

Vychází novelizace diagnostického systému VAG-COM® pro řídící jednotky vozidel modelového roku 2014. Byla zavedena podpora nejnovějších řídících jednotek vozidel 2014 a dále byly rozšířeny definiční soubory protokolu UDS pro podporu diagnostiky nových modelů koncernu VW.

29.10.2013
Vychází nová verze VAG-COM
® 12.12.0.

29.10.2013 vychází novelizace diagnostického systému VAG-COM® pro rok 2013/2014. Byla zavedena podpora vozidel 2013/2014 jako je Octavia 3, Golf VII a jejich alternativy v koncernu VW. Dále byly rozšířeny definiční soubory protokolu UDS pro podporu diagnostiky nových modelů koncernu VW a dále popisné soubory nesoucí informace o funkcích řídících jednotek. V Online službách přibyly popisky dlouhého kódování i s kalkulačkou, která má v budoucnu nahradit program CodingCalculator. Další novinkou je podpora šifrovaného kódování řídících jednotek brzd EC1. Stranou nezůstal ani VIS v němž přibyly diagnostické postupy pro některé řídící jednotky. VAG-COM 12.12.0 nyní umí na vybraných modelech koncernu Volkswagen vypínat systém start/stop. Jedná se o systém, který při zastavení vozidla automaticky vypne motor a při opětovném sešlápnutí spojky nastartuje. V současné době se jedná o skrytou funkci, kterou můžou využít všichni legální uživatelé VAG-COMu přes online vzdálenou podporu.

10.6.2013
Vychází nová verze dat pro 
VAG-COM® 2013.

5.6.2013 vychází novelizace diagnostického systému VAG-COM® pro rok 2013. Byly rozšířeny definiční soubory protokolu UDS pro podporu diagnostiky nových modelů koncernu VW a dále popisné soubory nesoucí informace o funkcích řídících jednotek. Dále byl po roce úspěšného testovacího provozu přepracován a vylepšen systém online-služeb a je nyní nasazen do ostrého provozu. Na samotném programu VAG-COM® tentokrát žádných úprav potřeba nebylo a proto zůstává poslední verze 11.11.5

1.2.2013
Vychází nová verze programů
 VAG-COM® 11.11.5 a VIS 4.7.

V programu VAG-COM
® 11.11.5 byly rozšířeny definiční soubory protokolu UDS pro podporu diagnostiky nových modelů koncernu VW a dále byl aktualizován firmware v kabelu HEX-CAN pro rozšíření podpory protokolu UDS. V programu VIS 4.7 bylo přidáno přes 50 diagnostických postupů pro různé řídící jednotky vozidel koncernu VW2.4.2012:
Vychází nová verze programů
 VAG-COM® 11.11.2, VIS 4.6 a nová verze dat pro diagnostický systém VAG-COM®.

Nový VAG-COM® 11.11.2

Právě vyšla nová verze programu VAG-COM 11.11.2 s aktualizacemi pro vozy modelového roku 2012. Tato nová verze je spolu s novými daty a příručkou VIS obsažena v balíčcích VAG-COM Standard 2012 (bez VIS), VAG-COM Max2012 a VAG-COM PROFI 2012. Po deseti letech je nyní tato novelizace zpoplatněna částkou 650,- CZK včetně DPH. Novelizace není povinná, stará verze bude i nadále funkční. Plníme tak následující své prohlášení, které je na stránce s produkty "Cena up-date se pohybuje od 0,- do 700,- v závislosti na obsahu novelizace". I nadále platí, že příští novelizace budou za cenu 0,- až 700,- CZK bez DPH.
Nové balíčky si můžete pohodlně zakoupit va Vašich uživatelských účtech po přihlášení a zaplatit kartou nebo bankovním převodem.

Novinky v bodech

 • Podpora vozidel VW Crafte (LT3)
 • Rošířené definiční soubory UDS pro vozy 2012
 • Nová verze dat pro vozidla 2102
 • Nový VIS 4.6 se zcela novou architekturou
 • Příprava pro online režim

VIS verze 4.6.

Právě vyšla nová verze programu VIS 4.6. Čtyřišestka je v jistém ohledu revoluční neboť v architektuře programu nezůstal kámen na kameni. Uživateli nejvíce vítanou změnou je použití databáze, což jednou pro vždy ukončuje složitý, zdlouhavý a na ovládaní nepřátelský výběr modelu, jednotky a funkce. Další velmi důležitou změnou je zavedení zpětné vazby od uživatele. V případě, že uživatel nenajde to, co hledá a program vypíše, že není zpracována dokumentace, ohlásí systém tuto skutečnost autorovi, který může sjednat okamžitou nápravu. Tato funkcionalita přispívá naprosto revolučním způsobem k dalšímu vývoji a zdokonalování produktu.VAG-COM® 10.6.4

Byla rozšířena podpora nejnovějších modelů koncernu VW. Aktualizován firmware do kabelu HEX-CAN.


VIS verze 4.0.

Jako vždy je bohatá na novinky v podobě 93 nových diagnostických postupů pro vozidla napříč celým koncernem VW.

CodingCalculator – nová verze 3.0.

 Přibylo kódování 12 nových řídících jednotek pro vozidla koncernu VW. Naprostou novinkou je také možnost stahování nových dat z internetu. Nyní tedy lze stahovat nová data do CodingCalculatoru přímo jediným kliknutím bez nutnosti aktualizovat celý systém.

Verze dat pro VAG-COM®  20110407 

Ńová data obsahují mnoho nových informací týkajících se popisků Měřených hodnot, Kódování, Přizpůsobení, Login a Základního nastavení pro vozidla koncernu VW včetně nejnovějších. Zcela přepracován byl také systém překladu. Dále přibylo mnoho nových definičních souborů pro řídící jednotky USD.

Veškeré tyto novinky si můžete stáhnout ve Vašich uživatelských účtech na stránce is.pc-autodiagnostika.cz! 

 

Nová verze programu CodingCalculator 2.5

Vydáno 30.10.2010

Vydáváme novou verzi programu CodingCalculator

Přibyla podpora kódování přesně 43 nových řídících jednotek nejnovějších vozidel.

 

 Nová verze dat 20110930 pro VAG-COM 10.6.1

vydáno: 30.10.2010

Vydáváme novou verzi dat 20110930 pro VAG-COM 10.6.1.

Byla aktualizována databáze popisných souborů řídícíhc jednotek a směrovacích souborů. Zaveden byl také zcela nový systém překladu. Verzi si můžete ověřit v sekci O programu programu VAG-COM (VCDS).

 

novinky verze VAG-COM 10.6.1

vydáno: 30.9.2010

Nové definiční soubory pro protokol UDS

VAG-COM nyní obsahuje více než 200 nových definičních souborů pro nejnovější modely vozidel koncernu VW.

Podpora nových řídících jednotek koncernu VW

VAG-COM podporuje nejnovější řídící jednotky (většinou již UDS) v koncernu VW.

 

Reset intervalu u nejnovějších vozidel s protokolem UDS

Přidán návod k postupu resetu servisních intervalů u nejnovějších modelů koncernu VW, kde se již tato operace neprovádí pomocí automatické funkce, ale pomocí funkce Přizpůsobení.

 

Nový firmware do kabelu HEX-CAN

Novelizován byl nejen samotný program VAG-COM (VCDS), ale i program ve Vašem kabelu HEX-CAN! Novelizaci si vyžádaly některí nové řídící jednotky UDS. Přepsání programu v kabelu HEX-CAN probehne po nainstalování nejnovější verze VAG-COM 10.6.1 a otestování kabelu.

novinky verze VAG-COM 908.2

vydáno: 25.9.2009

Měřené hodnoty pro řídící jednotky UDS/ODX/ASAM.

Tyto řídící jednotky nepodporují tradiční "bloky" nebo "skupiny" živých dat VW/Audi . Místo toho se měřené hodnoty musí vybírat ze seznamu prostřednictvím "Rozšířeného měření". Lze vybrat a současně graficky znázornit až 12 hodnot. Tato funkčnost vyžaduje soubor, který je specifický "datovému slovníku" řídicího modulu a protože se zavádějí nové moduly, je důležitější než kdykoli předtím, abyste měli jistotu, že používáte nejnovější verzi (včetně nejnovější verze dat). (pouze ilustační foto, program je komplet v Češtině!)

 

Podpora nových UDS adres.

Diagnostický systém VAG-COM nyní podporuje adresy pro VŠECHNY řídicí jednotky UDS vyráběné do sepsání tohoto dokumentu.

 

Podpora protokolu TP1.6 CAN !!!

VAG-COM nyní podporuje diagnostidcký protokol TP 1.6 CAN, který se využívá ve vozidlech Seat Ibiza 6J a jim podobým v koncenru VW

 

Instalované moduly

U vozů se sběrnici CAN a jednotkou Gateway, která podporuje seznam řídících jednotek diagnostický systém VAG-COM nyní zobrazuje na kartě "Instalováno" pouze ty jednotky, které jsou ve voze montovány. Toto velmi usnadní výběr patřičné řídící jednotky pro spojení. Získání seznamu z Gateway trvá asi 1,5 sekundy, takže je běžné a předpokládá se malé zpoždění (1.5s) po kliknutí na tlačítko [Vybrat]. Když se použije u auta bez Gateway, která nepodporuje Seznam instalací, se zobrazí ještě starší karta "Základní". Uživatelé, kteří používají diagnostický systém VAG-COM hlavně pro starší vozy bez dostupného seznamu instalací, mohou tuto funkci V Nastavení vypnout. (pouze ilustační foto, program je komplet v Češtině!)

 

Podpora současného čtení dat z obou řídících jednotek u vozů, které používají duální řídící jednotky!!!

U vozidel, které využívají systém duálních řídících jednotek (Master/Slave) například B7 RS4, R8 a různé motory W12 nyní VAG-COM dokáže zobrazovat měřené hodnoty z obou těchto instalovaných jednotek. (pro informaci "konkurenční" program na tento stav zareaguje kompletním vytuhnutím a nutným restartem :-) ). (pouze ilustační foto, program je komplet v Češtině!)

 

Nová verze firmware HEX 1.79

Novinky obsahuje také program uložený v kabelu HEX-CAN tzv. firmware. Hlavním důvodem byl požadavek na kompatibilitu s vozidly 6J Ibiza (a podobnými) a také urychluje získání seznamu řídících jednotek z Gateway v režimu Auto-Scan a pro kartu "Instalováno" na obrazovce Výběr řídící jednotky. Zásluhou toho je zavedení startování rozhraní v inteligentním režimu. To však znamená, že rozhraní HEX-CAN již nestartuje v tzv. "hloupém" režimu a už není kompatibilní s aplikacemi třetích stran. Funkci startu v "hloupém" režimu "Inteligentní režim" lze zapnout/vypnout na obrazovce Nastavení v takových případech, kde se požaduje kompatibilita s aplikací třetí strany.

 

Transportní režim u nových modelů

VAG-COM nyní podporuje transportní režim u řady nových modelů například R8, nová Ibiza, facelift Touareg, facelift A6 apod..

 

Zlepšená podpora kódování podřízených řídících jednotek

Správné kódovací informace se nyní dodávají do Asistenta dlouhého kódování a identifikace dílny (Workshop ID) řídicí jednotky se používá při odesílání kódování do podřízeného modulu v těch případech, kde podřízený modul ještě nemá ID číslo dílny.

 

Tlačítko Reset intervalů je přemístěno na hlavní obrazovku.

Vyměnilo si místo s obrazovkou Vyhledávání řídících jednotek, protože tlačítko Reset intervalů se používá mnohem častěji. Kromě toho funkce Resetu byla optimalizována takovým způsobem, že bude eliminovat problémy s kompatibilitou, které byly hlášeny na některých počítačích již dříve. Tlačítka [Uložit] a [Smazat] na obrazovce Control Module Finder jsou nyní funkční.

Čtení skutečné hodnoty kilometrů z jednotek EDC16

Stejně tak jako u jednotek EDC15 VAG-COM nyní čte sktečný stav kilometrů i z jednotek EDC16

 

Podpora připravenosti na motory US Common-Rail TDI-140.

 

Podpora návrhů kódování u řady nových řídících jednotek.

Výrazně se rozšířila podpora nápovědy kódování pro mnoho řídících jednotek.

 

Podpora nové jednotky CityGolf 1400.

 

Podpora nejednotných dílčích typů chybových kódů

V kódech SAE/ISO "B" a "C" firma VW někdy používá nestandardní subtypy, které jsou nyní správně podporovány ve VCDS s novým souborem CODES.DAT, který obsahuje přes 12 600 textů.

 

Optimalizovaná pozice dialogů volby Logování a Rozšířené měření.

Na základě uživatelem volitelné velikosti okna a skutečné velikosti obrazovky PC.

 

Pojmenování Logového souboru nyní umožňuje procházet a otevřít současný soubor

Pokud je dostupný VIN, současné soubory se filtrují na soubory, které obsahují VIN.

 

Zlepšení v Generic OBD-II

 • režim "Turbo"" a "Bez čekání na 2. jednotku" pro vyšší vzorkovací rychlost
 • kompatibilita s modely BMW s novějšími automatickými převodovkami
 • tlačítka [Kopírovat] a [Uložit] jsou nyní funkční v režimu Mode 1novinky verze VAG-COM 805.4

vydáno: 30.3.2009

Aktualizovaná databáze

Aktualizována databáze chybových kódů a souborů s popisky.

 

Nové definiční soubory UDS / ODX / ASAM

Nové definiční soubory pro protokol UDS / ODX / ASAM faceliftovaných Octavíí II.novinky verze VAG-COM 805.1

vydáno: 1.9.2008

Aktualizovaná databáze

Rozšířena databáze s popisky chybovýchých kódů a funkcí. Nyní databáze obsahuje přes 11 700 popisků!!

 

Podpora nových modelů

Podporovány jsou nyní také modelové roky 2008/2009 Audi Q5 (8R), Seat Ibiza (6J), Škoda Superb (3T), VW Passat CC (35), VW Golf VI (5K) a VW Scirocco (13), stejně jako různé jiné řídící jednotky v dalších modelech modelového roku 2008/2009.

 

Podpora nových modelů v AutoScanu

Podporována je nyní funkce AutoDetekt také pro modely VW Touareg Facelift (7L), VW Phaeton Facelift (3D) and Seat Ibiza (6J).

 

Automatický reset servisních intervalů

Podstatně vylepšena funkce resetu servisních intervalů…
novinky verze VAG-COM 805.0

vydáno: 1.9.2008

Nové obchodní jméno – VCDS

Na první pohled asi nejvíce upoutá nové obchodní jméno VAG-COMu a to VCDS (Vag Com Diagnose Systém). Pro tuto změnu se autor rozhodl z důvodu nemožnosti zaregistrovat slovo VAG-COM jako světovou ochrannou známku z důvodu přítomnosti slova VAG.

 

Podpora nového komunikačního protokolu protokol UDS / ODX / ASAM

Koncem roku 2007 začal koncern VW přecházet na zcela nový typ komunikace a to protokol USD/ODX/ASAM. Tento nový protokol NENÍ kompatibilní se starými protokoly KW1281, KWP2000 ani CAN-BUS. Jak už bývá zvykem, jako první se UDS objevil u automobilky Audi a rychle se šíří po celém koncernu VW. Například nový Superb 3T má již několik jednotek (přístrojová deska, imobilizér, klimatizace a další) právě přes UDS protokol. VAG-COM nyní přichází s podporou tohoto protokolu ve všech třech prodejních sadách (Standard Plus, Max2008 a PROFI) !!!

 

Kalkukačka dlouhého kódování přímo ve VAG-COM

Nakódovat denní svícení, nastavit funkci Coming-home, nastavit konfiguraci komfort systému apod. je nyní mnohem jednodušší. Vše se provádí pouhým kliknutím na tlačítko ‚Kalkukačka pro dlouhé kódování‘ a zaškrtáním požadovaných položek. Po zavření kalkulačky se vypočtený kód automaticky přenese do pole ‚Nové kódování‘ a pak již je stačí kliknout na ‚Start‘ pro zápis kódování do vozu.

 

Seznam instalovaných jednotek vozu

U vozů se sběrnicí CAN-BUS a USD/ODX/ASAM jsou všechny řídící jednotky registrovány v jednotce datové sběrnice Gateway. VAG-COM již od verze 512 umí vypsat seznam těchto instalovaných jednotek včetně jejich označení, zda obsahují chybu (funkce Výpis závad jednotek z Gateway). Nyní přibylo také jednoduché přidávání/ubírání jednotek z tohoto seznamu v Gateway. Uživatel jednoduše klikne na ‚Kódování jednotky Gateway‘ v seznamu funkcí řídící jednotky a označí nebo odznačí požadovanou řídící jednotku, poté klikne na ‚Uložit kódování‘. Třeba přidání tažného zařízení nebo rádia je tedy nyní mnohem jednodušší!

 

Možnost ukládání aktuálně prováděné operace

Funkce jako Měřené hodnoty, Základní nastavení, Přizpůsobení a OBD nyní obsahují možnost uložit hodnoty dané funkce do souboru. Vše se ukládá do souboru Log-Log.txt v adresáři Logs. Lze jednoduše zobrazit kliknutím na položku Protokoly VAG v uživatelském prostředí Auto-Diagnostika. Ve vzniklém souboru je pak daná funkce uložena pod nadpisem s datem, časem a názvem řídící jednotky.

Programovatelné automatické postupy

VAG-COM nyní obsahuje programovatelné automatické postupy jako: Nastavení servisního intervalu, nastavení indikace oleje na přístrojové desce, nastavení indikace zbývajícího času/vzdálenosti do servisu na přístrojové desce, nastavení jazyka palubního počítače, korekce okamžité spotřeby, přizpůsobení klíčku k zapalování, aktivace funkce automatického zamykání, základní nastavení škrtící klapky, aktivování/deaktivování tempomatu, nastavení startovací dávky a mnoho dalšího. Lze vyvolat kliknutím na VagAutomat v uživatelském rozhranní Auto-Diagnostika.
novinky verze VAG-COM 704.1

Vydáno: 3.5.2007

Reset servisních intervalů

VAG-C0M nyní umí automaticky resetovat servisní intervaly popřípadě provádět změny z pevných na proměnlivé apod. Tlačítko Reset servisních intervalů se nachází v Aplikacích. Po kliknutí na reset servisních intervalů se VAG-COM spojí s přístrojovou deskou ve voze, provede její analýzu a poté zobrazí informace o stavu servisního intervalu s možností ručního nebo automatického nastavení.

 

Automatické nastavení Readiness

VAG-C0M u jednotek které toto podporují obsahuje průvodce nastavením Readiness kódu. V sekci Readiness se jednoduše klikne na tlačítko Nastavit Readiness a VAG-COM uživatele provede nastavením. (Obrázek nyní k dispozici v angličtině, jinak program je v češtině).

 

Diagnostika optického vedení

Nové vozy koncernu VW mají nyní novou sběrnici MOST (Media Oriented Systems Transport). VAG-COM nyní dokáže diagnostiku i této sběrnice. (Obrázek nyní k dispozici v angličtině, jinak program je v češtině).

 

Kódování baterie

Nové vozy koncernu VW vyžadují při výměně baterie její opětovné nakódování. Tato funkce je nyní ve VAG-COMu přístupná. Naleznete ji v řídící jednotce 61 – Regulace baterie. (Obrázek nyní k dispozici v angličtině, jinak program je v češtině).
novinky verze VAG-COM 607.1

Vydáno: 7.8.2006

Čtení skutečné hodnoty počítadla kilometrů

VAG-C0M nyní umí přečíst skutečný stav počítadla km. Lze tak jednoduše zjistit zda byl na voze upravován stav ujeté vzdálenosti. Ne všechny řídící jednotky podporují nezáviské počítadlo kilometrů a proto je možné skutečný stav přečíst pouze u některých dieselových motorů. Tuto funkci naleznete v Automatických příkazech.

 

Měření akcelerace

Po otevření některé ze skupin v měřených hodnotách zobrazujících rychlost např.: skupina 06 v motoru nebo 01 v ABS, VAG-COM umožní změřit zrychlení vozu z 0km/h na 100km/h a z hodnot zadaných uživatelem, např.: z 60km/h na 130km/h dále pak na urcitou vzdálenost, např.: na 400m. POZOR tato funkce je přístupná i v normě OBD a zrychlení tak lze měřit na všech značkách s normou OBD!!!

 

Upřesnění vzniku závady

Tato funkce zobrazí měřené hodnoty ze chvíle kdy se uložila daná závada. Při čtení paměti závad se zobrazí kromě čísla a popisu chyby i naměřené hodnoty. Funkce je přístupná v Paměti závad nebo v automatickém běhu, kde se naměřené hodnoty zobrazí jakou součást protokolu testu vozu. Funkci musí podporovat řídící jednotka!

 

Podporované kódy - 17

Jedná se o zcela novou funkci v diagnostice VW a VAG-COM je zatím JEDINÝ nástroj který ji podporuje (není ani ve VASu!!!). Provede se test řídící jednotky a vypíší se veškeré podporované chybové kódy. Každý kód je pak označen zda je aktivní či ne. Tuto vunkci podporují jen některé nejnovější řídící jednotky. Tuto funkci naleznete ve funkcích.

 

Nově podporované řídící jednotky

Byly doplněny některé nové řídící jednotky které se montují do nejnovějších modelů koncernu VW týkajících se převážně komfortu.

 

Auto-detekt

Autodetekt je funkce která umožní zjistit stav všech řídících jednotek ve voze najednou (obdoba automatického běhu u vozů s CAN-BUS. Naleznete ji v Automatickém běhu při výběru modelu vozu.

 

Mapování kanálů řídících jednotek

Tato funkce umožní načíst všechny kanály řídící jednotky (meřené hodnoty nebo přizpůsobení) a uložit je do souboru. Uživatel pak v excelovské tabulce získá ÚPLNÝ přehled o všech hodnotách/kanálech poskytovaných řídící jednotkou. Funkce je přístupná v Automatických příkazech.

 

Bublinová nápověda

Ve funkcích Měřené hodnoty, Kódování a Přizpůsobení je bublinová nápověda, která uživatele informuje o čtené hodnotě. V měřených hodnotách se bublina zobrazí po kliknutí do pole s hodnotou, v ostatních funkcích se zobrazí sama po načtení hodnoty.